CO SME VIDELI:
Woy woy, Coffs Harbours, Balina, Byron Bay, Gold Coast, Brisbane, Noosaheads, Bundaberg, Town of 1770, Agnes water, Gladstone, Rockhampton, Yeppoon, Airlie beach.
Clermont, Emerald, Springsure, Carnarvon national park, Roma, Toowoomba, Singleton, Giraween national park, Kangaroo Valley, Jervis Bay
Platene atrakcie bol snorchlovaci vylet lodou z town of 1770 na Lady Musgrave Island. Tyrkysova voda, koraly, nadhera. 130$ ale rozhodne stalo za to. Obed a vsetok equipment v cene, ale plutvy 15tky nemaju.
Druhy snorchlovaci vylet, z Airlie beach mariny - miesto velkej lode je to nafukovaci cln, cize hadze vas to kade tade, ledva sedite na zadku. Snorchl spot nebol taky tyrkysovy, kedze to nebola laguna, ale zastavka je aj na Whiteheaven beach, kde je biely piesok, ktory sa nezohrieva. Cena okolo 100$. Obed si mozte vziat vlastny so sebou. Vsetok equipment v cene, ale plutvy 15tky nemaju.
Prehliadka v Bundagergu o tom ako sa vyraba rum a plnia flase, nasledna degustacia a extra deal na limitovanu ediciu rumu.
DOPRAVA:
pekne krasne pohodlne autom. V tom teple to zas nie je taka slava, ked sme mali viac batoziny a jedla ako zivej vahy.
LETENKY:
my sme si toho casu kupovali spiatocnu letenku londyn-sydney australska spolocnost Qantas za 32000. bratislava-londyn spiatocna Skyeurope 1500sk. Boli aj moznosti ako China air, Koreanair s prestavkou v Soule. Hlavna sezona, tj najdrahsie letenky su od novembra do februara-ked je leto. Najlacnejsie v hluchej sezone maj-jun.
Inak odporucam:
POTRAVA:
Restiky su vsade, aj take na styl americkych motorestov, McD pomaly tiez. My sme si skor varili v kempe, kuchynky mavaju dobre vybavene, aussies pouzivaju iba BBQ kedze nic ine nevedia. Takze horaky potom okupuju cinanci.
UBYTKO:
kemping. Mesiac kempovania je celkom fajn zazitok. Po par dnoch postavite stan aj poslepiacky za 3minuty. Kempy su dobre vybavene, a lacnejsie ako v europe. Kupelka, kuchynka je samozrejmost. Problemom ale byva roznorode vtactvo, ktore o 5tej rano zacne cvirikat kvavat stekat ujukat na cely kemp a spat sa naozaj neda. Takze je lepsie ist spat skor, a vstat s tymi vtacikmi. Pozor na pavuky a hady.
FORMALITY:
Obcania SK potrebuju platne vizum, ci uz turisticke, studentske(idete do krajiny studovat, mate doklad o zaplatenej skole atd), partnerske atd..
Elektronicke turisticke plati 1rok ale na jeden vstup sa mozno zdrzat iba 3mesiace. Takisto je potrebna nejaka lekarska prehliadka, financny obnos na ucte alebo sponzoring-dokladovanie, ze tam nejdete za ucelom prace. Vsetko sa da vyklikat priamo na stranke ambasady alebo za mierny poplatok to za vas vybavia skuseni ludia v agenturach, napr. Pelikan.sk. Samozrejme aj za samotne viza sa plati, poplatky su rozne, aj predlzenie vstupu z 3mes sa da predlzit na 6. Aktualne info je na stranke imigracneho.
majak v Byron Bay
kengury su vsade naokolo vasho stanu
Giraween national park
Giraween national park
na ostrove Lady Musgrave
Giraween national park
Hill inlet Whitsunday
Hill inlet
tieto vtaciky vydavali zvuk brblania
Giraween nationa park
Whiteheaven beach
Carnarvon national park
Lady Musgrave lagoon
bottleshot v dedine
vezu cukrovu trstinu
Brisbane
Brisbane
Goldcoast
Bundberg
Byron Bay
Hook island & hamaka
Giraween national park
Goldcoast zdialky
Giraween national park
Giraween national park
No comments:
Post a Comment